8.3.2019

Podporujeme ženskosť

 

Estrogény sú hormóny, ktoré si so ženstvom spájame najviac asi preto, že majú na starosti reguláciu menštruačného cyklu a formovanie ženského tela. Táto skupina hormónov tiež ovplyvňuje metabolizmus tukov, vápnika a proteínov v ženskom tele, ženské libido a emócie. Pôsobia i na zrážanlivosť krvi.

Narušenie hladiny estrogénov vedie nielen k zdravotným problémom, ale odrazí sa i na prirodzenej kráse ženy a jej duševnom stave.

S vekom sa množstvo estrogénov v ženskom tele pomaly, ale stále znižuje. Tento proces začína okolo tridsiatky a v nasledujúcej dekáde sa stupňuje. V tomto období pleť stráca svoju pevnosť a začínajú sa objavovať vrásky a výkyvy nálady. Hladinu estrogénov neovplyvňuje len vek, ale tiež nesprávny jedálniček, nedostatok cvičenia alebo stres.

Ak si chceme zlepšiť náladu a podporiť svoju prirodzenú krásu, stojí za to zamerať sa na udržanie zdravej hladiny estrogénov.

K tomu pomáhajú výživové doplnky založené na sóji, ako je napríklad TIENS Kangli. Štruktúra izoflavónov v sóji pripomína estrogén. Vedecká literatúra popisuje izoflavóny ako zlúčeniny podobné estrogénu, čo neznamená, že sa v tele chovajú rovnako ako estrogény. V skutočnosti s receptormi estrogénov reagujú inak než skutočný estrogén a môžu pôsobiť pro-estrogénne, anti-estrogénne alebo neutrálne.

Hlavnou zložkou TIENS Kangli sú sójové izoflavóny, prírodné rastlinné estrogény (fyto-estrogény) doplnené silnými antioxidantmi: vitamíny C a E.

Sójové izoflavóny po vstupe do tela napodobňujú chovanie estrogénov. Vitamín C s TIENS Kangli bojuje proti voľným radikálom, stimuluje tvorbu nového kolagénu a prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému. Vitamín E chráni bunky proti poškodeniu voľnými radikálmi tým, že tieto radikály mení na neutrálne látky, ktoré telo vylúči v moči.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *