25.1.2019

Zostaňte zdraví aj v zime

 

Viete, čo je potrebné urobiť pre to, aby ste v zime zostali zdraví?

Starí Číňania verili, že ľudia by mali žiť v harmónii s prirodzenými cyklami životného prostredia. Zime patrí v prírode energia Jin, ktorá je pasívna a chladná. V tradičnej čínskej medicíne začiatkom zimy energia Jang ustupuje pred energiou Jin. Rastliny usychajú, hmyz sa schováva v pôde, všetky aktivity majú tendenciu prejsť do stavu odpočinku, hybernácie. Naše telá inštinktívne vyjadrujú základné princípy čínskeho režimu v zime a reagujú rovnako – odpočinok, meditácia, šetrenie energie. Musíme šetriť sily a ukladať energiu až do opätovnej obnovy na jar. Naše telá si musíme dobiť rovnako ako batérie.

V Číne je zvykom jesť v zime výživnú stravu. Už od začiatku sezóny by sme mali náš žalúdok pozvoľna privykať na potraviny, ako sú horúce polievky, dusené mäso, celozrnné potraviny, orechy, cesnak a zázvor. Jemná arašidová a datľová polievka či dusené hovädzie mäso so zázvorom nás v zime zahrejú. Veľmi vhodné je taktiež konzumovať viac čerstvej zeleniny a ľahkú stravu bohatú na vitamíny.

Keď nastane zimné obdobie a naša imunita je oslabená, je potrebné telu dodať živiny. V tomto období je vhodné užívať TIENS Super kalciový prášok, Kordyceps, Spirulinu a Koncentrovanú datľovú šťavu. Tieto produkty pomáhajú premeniť živiny na potrebnú energiu, ktorá je uchovaná v našom tele a ktorá zvyšuje odolnosť nášho organizmu a naše telo je tak v dobrej kondícii.

Zostaňte aj vďaka týmto produktom v zime zdraví!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *