15.4.2019

Účinky Čajovníkového oleja v kozmetike

Bylinky sú dôležitou súčasťou čínskej medicíny, ktorá pracuje s ich liečivými účinkami. Jedným z darov prírody je Čajovníkový olej, Tea tree olej charakteristický svojou čerstvou a prenikavou vôňou.

Tento olej sa získava z listov stromu, ktorému sa v angličtine hovorí  T-tree alebo tiež Tea Tree, voľne preložené ako “strom v tvare T”. Tajomným T-stromom je kajeput striedavolistý (melaleuca alternofolia) rastúci na pobreží štátov Nový Južný Wales v Austrálii. Zaujímavé je, že s čajom alebo čajovníkom nemá Tea Tree olej vôbec nič spoločného.

Olej sa získava destiláciou lístkov. Z jednej tony listov je možné získať asi jen 10 litrov oleja. Používa sa najčastejšie riedený – v rôznych koncentráciách k ošetreniu celého tela.

Olej je cenený pre svoje vynikajúce dezinfekčné, antiseptické, antimykotické a hojivé účinky

Vďaka týmto vlastnostiam sa veľa využíva v liečivých prípravkoch. Olej je známy pre svoje pozitívne výsledky pri hojení a dezinfekcii drobných poranení kože, odrenín, popálenín i škrabancov. Používa sa pri starostlivosti o problematickú pokožku a s tím spojené problémy ako je akné, opary a pliesne.

Dokáže stíšiť bolesť po uštipnutí hmyzom a funguje tiež ako repelent proti hmyzu.

Jeho ďalšie využitie je v kozmetickom priemysle. Šampón s obsahom Čajovníkového oleja sa ukazuje ako dobrá zbraň v boji proti lupinám. Dobrou správou je, že ho nemajú radi vši a ukľudňuje kožu pri vyrážkach.

Preto sa i TIENS rozhodol využiť tento esenciálny olej v novej rade kozmetiky. Vďaka nej poskytnete svojmu telu všetky vyššie spomínané benefity.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *