26.10.2018

Podporte svoje telo pri športe

 

Cvičenie a pohyb sú jedným zo základných piliérov zdravia, ale práve pri zvýšenej fyzickej aktivite je dôležité dbať na pár pravidiel, ktoré Vaše telo podporia k efektívnejšiemu výkonu a dodajú energiu. Ktoré to sú?

To, že máme mať určitý prísun tekutín je všeobecne známy fakt, ale často zabúdame, že by sme pri cvičení mali piť viac. Samozrejme nie je ideálne sa napiť nárazovo a hlavne až vo chvíli, keď už cítite smäd. Skúste mať denný pitný harmonogram, do ktorého by primárne mala spadať čistá voda a nesladené čaje. Pokiaľ si pred cvičením dáte sladký nápoj, dodá vám to na chvíľu rýchlu energiu vďaka cukrom, na druhú stranu tým budete musieť o to intenzívnejšie cvičiť, aby ste rýchle cukry opäť dostali zo svojho tela von. Behom cvičenia si dávajte vodu po dúškoch a po skončení si doprajte opäť viac.

Zaujímavé je, že sa nemusíte báť si dať pred cvičením kávu. Väčšina z nás sa k tréningu dostáva až po práci a to na nás padá únava. Dajte si teda s kľudom v duši ideálne TIENS CordyCafe, ktorá vás vďaka kofeínu povzbudí a naviac je doplnená o Kordyceps, ktorý vás vnútorne skľudní a naštartuje obranyschopnosť organizmu. Samotný doplnok  TIENS Kordyceps dokáže dodať telu energiu a zvýšiť výdrž, čím sa vám budú zlepšovať športové výkony (každého určite poteší, pokiaľ vidí vo svojom úsilí nejaký vývoj).

Než sa pustíte do tréningu, postarajte sa ešte o vaše svaly. Na chvíľu sa popreťahujte a dodajte im včas horčík, nikto nechce uprostred tréningu alebo behu dostať kŕč do lýtok. Ak si zvolíte TIENS Fizzy Trojnásobný horčík s výťažkom z bazalky a rozpustíte si ho do veľkého pohára vody, budete mať istotu, že ste dodali telu presne to, čo pred výkonom potrebuje. Tablety v sebe obsahujú horčík obohatený o bylinné extrakty bazalky a červenej repy. Prípravok má formu šumivých tabliet, ktoré umožňujú jednoduché dávkovanie, ale i rýchlu asimiláciu jeho účinných zložiek. To zaručuje rýchly nástup účinkov v podobe úľavy pri nedostatočnej hladine horčíku v tele.

Po športe skúste približne 30 minút nič nejesť a dopriať telu čas na skľudnenie. Naviac sa krv ešte drží vo svaloch a to je dôležité pre odplavenie odpadových látok zo svalov vzniknutých pri pohybovej aktivite. Potom ale určite nehladujte, musíte samozrejme telu dodať energiu, zvoľte napr. potraviny bohaté na bielkoviny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *