2.5.2019

Máj v čínskej medicíne

 

Mesiac máj začína dňom lásky. Podľa čínskej medicíny by sme sa mali viac venovať svojmu srdcu!

Klasická čínska medicína uvádza, že srdce je vládcom všetkých orgánov v tele – sídlo psychiky a vedomia. Západná medicína považuje za hlavný orgán mozog. Podľa Číňanov v srdci sídli duša, ktorá riadi psychiku, vedomie a myseľ, ale i celkový vzhľad a vystupovanie človeka a jeho osobnosť. Cez srdce vnímame svoje vnútro, pocity, bolesť či radosť a prijímame podnety z vonkajšieho sveta – ľudí a udalosti okolo nás. Srdce zodpovedá za kvalitu krvi a stav celej krvnej sústavy, ktorú tvoria žily, tepny, cievy a vlásočnice.

Zdravé srdce potrebuje dostatok zdravej krvi, aby mohlo plniť svoju funkciu – vyživovať všetky ostatné orgány v tele.

Ako zdravé bude Vaše srdce, záleží hlavne na Vás. K jeho zdraviu môžete prispieť správnym jedálničkom, pravidelným pohybom, spánkom i psychickou pohodou. Rada lekárov a vedcov uznáva, že nášmu srdcu môžu byť prospešné niektoré potraviny.

Môžete napríklad používať a užívať:

  • čerstvé bylinky k ochuteniu pokrmov miesto soli.
  • cesnak – pomáha znižovať krvný tlak a množstvo cholesterolu.
  • užívať omega-3 mastné kyseliny, ktoré stimulujú krvný obeh, znižujú riziko tvorby krvných zrazenín a tiež znižujú vysoký krvný tlak.
  • užívať vlákninu, ktorá pomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi a okrem toho je veľmi prospešná pre Vaše tráviace ústrojenstvo.

Z produktov TIENS je ideálnym výživovým doplnkom nový Kardi Forte – Olej z krillu s extraktom z ginka ❤️, ktorý obsahuje čistý a prirodzený zdroj omega-3 ideálny pre podporu kardiovaskulárneho systému.

Podporuje výkon Vášho mozgu, pamäte a srdca. Obsahuje zvýšený obsah krillového oleja, extrakt z ginka, astaxantín a minerály ako železo, zinok a jód. Ginko obnovuje cievy mozgu a srdca. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *