10.10.2018

Kordyceps – zázrak dlhovekosti

 

Cordyceps sinensis je ostatných 1200 rokov označovaný za „zázračnú“ hubu tradičnej čínskej medicíny. Je to druh huby, ktorú po stovky rokov v širokej miere používali čínski bylinkári pre jej omladzujúce a adaptogénne vlastnosti. Rastie vo vysokohorských regiónoch Tibetu voľne v prírode, kde sa aj zbiera. Spoločnosť TIENS tu má svoje vlastné biologicky udržateľné veľké polia.

Hlavnou účinnou zložkou je zlúčenina kordycepín a adenozín. Sú to aktívne látky, ktorých prítomnosť v hube určuje kvalitu kultivácie. Zohrávajú významnú úlohu v širokom spektre biologických procesov, napríklad v medzibunkovom prenose energie.

Ďalšie účinné látky sú polysacharidy, kyselina cordycepic, vitamíny A, B, C a E, 16 kyselín, superoxid dismutáza (SOD), zinok, selén, horčík, železo a draslík.

Kordyceps sa v čínštine označuje ako Dong chong xia cao, čo znamená „v zime červ, v lete bylina“. Nazýva sa tiež húsenicová huba, pretože parazituje na larvách motýľa, uvoľní spóry, prerastie cez telo hmyzu a napokon ho mumifikuje.

Huba je spracovaná do formy kapsúl prostredníctvom špičkových vedeckých procesov, ktoré sú prísne monitorované kvôli zabezpečeniu najvyššej kvality.

Cordyceps sinensis je podľa stanoviska európskej komisie a americkej správy potravín a liečiv (FDA) označovaný za potravinový doplnok. V čínskom liekopise je oficiálne klasifikovaný ako liek od roku 1964.

V modernej praxi sa mycélium Kordycepsu často používa ako tonikum a liečivá potravina tradičnej čínskej medicíny pre svoje početné účinky.

Kordyceps má schopnosť regulovať energiu JIN a JANG a dosiahnuť ich odpovedajúcu rovnováhu v našom organizme. Tradične sa používa predovšetkým na posilnenie oslabenej odolnosti dýchacej sústavy a prirodzenej obranyschopnosti organizmu. Podporuje výkony športovcov. Zvyšuje celkovú vytrvalosť a odolnosť organizmu. Podieľa sa na metabolických procesoch. Dodáva telu energiu, zvyšuje vitalitu a zmierňuje únavu. Pomáha pri alergiách a astme. Má protirakovinové účinky, stimuluje aktivitu leukocytov a obnovuje v krvi ich hladinu, zmierňuje vedľajšie účinky rádia a chemoterapie.

Kordyceps môžeme použiť na otvorené rany v ktorých je zápal. Je to prírodné antibiotikum, ktoré nemá vedľajšie účinky. Má silné analgetické a protizápalové účinky. Chráni a regeneruje našu pečeň, žlčník a obličky, ktoré sú orgánom dlhovekosti a sídli v nich naša životná energia.

Doplňte si životnú energiu so špeciálnym a výnimočným produktom – TIENS Kordyceps.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *