21.1.2019

Cesnak je neobyčajná zelenina

 

Každý z nás sa chce vyhnúť vírusom a bacilom, k čomu môžu pomôcť aj tí najzákladnejší prírodní pomocníci, ktorí fungujú už po tisícky rokov!

Určite máte vo svojej špajzy cesnak, ktorý sa používa väčšinou ako základ pri varení. Spoločne s cibuľou a pažítkou patrí do čeľade ľaliovité a je jednou z najstarších kultivovaných rastlín.

Pravdepodobnou domovinou sú stepné oblasti juhovýchodného Sibíru, kde boli nájdené divorastúce rastliny. Odtiaľ sa cesnak rozšíril do Ázie a ďalej. Jeho liečivé účinky poznali už starí Indovia, Číňania, Babylončania a Egypťania pred niekoľkými tisícimi rokov. 

Čo je ale najdôležitejšie, je najsilnejším prírodným prostriedkom s antibiotickým pôsobením a zároveň antiseptickým.

Pokiaľ by sme mali vymenovať s čím všetkým nám môže cesnak pomôcť, tak je efektívny pri liečbe bronchitídy a chrípky, podporuje vylučovanie hlienov. 

Má antitoxické vlastnosti, chráni bunky orgánov pred poškodením voľnými radikálmi a ťažkými kovmi.

Omedzuje možnosť vzniku arteriosklerózy, angíny pectoris, infarktu a mozgových príhod. Priaznivo pôsobí pri cukrovke, účinkuje proti cudzopasníkom hlavne mrlám, škrkavkám, pásomniciam a iným parazitom v našom tráviacom trakte.

Cesnak má však nielen veľmi silnú arómu, ktorá sa veľmi ťažko maskuje, ale môže byť pre niektorých ľudí ťažko stráviteľný. Riešením je Cesnakový olej, ktorý je vo forme ľahko vstrebateľných kapsúl, kapsula výťažku odpovedá 10 hlavičkám cesnaku. 

Kedy inokedy sa vyzbrojíte s týmto pomocníkom, než práve teraz uprostred zimy!

Upozornenie:

Opatrne užívať pri epilepsii. Kontrolovať hladinu glukózy pri cukrovke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *