1.4.2019

Apríl podľa čínskej medicíny

 

Vonku sa začína prebúdzať príroda rovnako ako náš organizmus po zime. Čo nás v tomto mesiaci čaká a čo je potrebné posilňovať? Nalaďte sa na svoje telo a jeho potreby, aby ste mali dostatok energie.

V apríli je podľa čínskej medicíny potrebné posilňovať predovšetkým pečeň. Tá je najväčším orgánom v dutine brušnej ležiacej na pravej strane pod bránicou a je kľúčovým orgánom metabolizmu.

Pečeň spracováva všetky látky zachytené z organizmu, vytvárajú žlč, ukladá vitamíny rozpustné v tukoch ( A, D, E, K ) a sacharidy. Podieľa sa na trávení potravy v tenkom čreve a má množstvo ďalších funkcii.

Pečeň je nezastúpiteľná pri detoxikácii organizmu

Pečeni i celému telu prospeje, pokiaľ na 14 dní vysadíme všetky živočíšne produkty, teda mäso i mliečne výrobky. Najvhodnejší pre začiatok takejto kúry je spln 19.4., ktorý je súčasne Veľkým piatkom, najväčším kresťanským sviatkom a začiatkom Veľkej noci.

Pokiaľ chcete radikálnejší a účinnejší pôst, skúste jesť behom dňa len jeden druh potraviny – hlavne pokiaľ sa jedná o čerstvú či varenú zeleninu, ovocie, varené obilniny, semienka alebo ryžu. Určite ale nezabúdajte piť behom dňa väčšie množstvo tekutín, ideálne vodu s citrónom, ktorá pečeň prečisťuje.

Funkciu pečene ďalej podporuje olivový alebo bodliakový olej lisovaný za studena.

Pečeň má vysokú regeneračnú schopnosť. Podľa orgánových hodín im prospeje pokoj a teplo po 23 hodine, preto určite nepodceňujte odpočinok. Z produktov vám tak celý detox podporí Antilipidový čajChitosan a pre zaručený spánok Sleeping duo

Užívajte si krásy jari!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *