12.11.2018

Ako na angínu bez antibiotík?

 

Asi každý z nás mal niekedy angínu a vie, ako môže človeka paralyzovať. Existuje iný spôsob, ako ju vyliečiť, než klasické antibiotiká?

Všeobecne sa ako príčina tejto choroby označuje oslabený imunitný systém a následné napadnutie vírusmi alebo baktériami šíriacimi sa vzduchom, prejavy sú naozaj nepríjemné. 

Ako  sa na angínu pozerá čínska medicína?

Tradičná medicína sa sústreďuje na oblasť ľadvín a snaží sa ich posilniť, vníma teda hlavnú príčinu v ich prechladnutí. Ľadviny sú okrem kĺbov a krvi úzko spojené  s imunitou, tým pádom i s angínami. Pokiaľ je teda dráha ľadvín oslabená, streptokoky a stafylokoky majú voľné pole pôsobnosti.

Angína sa nám samozrejme nevyhne ani v lete, ale tam je potrebné si povedať, či sme náhodou neboli v príliš klimatizovanom prostredí. V jesennom a zimnom období je dobré rešpektovať, že rovnako ako sa skludňuje príroda okolo nás, mali by sme sa aj my. Vyhýbajte sa aktivitám, pri ktorých dôjde k prechladnutiu. Nie nadarmo už naše babičky hovorili, že v sychravom počasí je nátelník, teda základná vrstva oblečenia, základ.

Z obecne známych vitamínov sa zamerajte na zvýšenie prísunu vitamínu C.

V rámci spoločnosti TIENS každoročne zbierame konkrétne skúsenosti s liečbou rôznych ochorení, prijmite tento ako inšpiráciu. Pani Milena (60 rokov) nám napísala v súvislosti s ťažkým priebehom angíny: 

“V minulosti som prekonala očistu produktmi TIENS. 3 dni som užívala vysoké dávky Kordycepsu – 3 x denne 4 kapsuly 30 minút pred jedlom. Naviac ráno 1 kapsulu som rozpustila vo vlažnej vode, behom dňa som týmto roztokom kloktala, večer naviac 1 kapsulu som rozprášila do krku priamo na mandle a po tejto kúre bola angína zažehnaná!”

A prečo v tomto prípade pomôže práve prípravok Kordyceps?

Kordyceps vykazuje antivírusové a antibakteriálne účinky a je považovaný za prírodné antibiotikum. Jeho hlavnými zložkami sú kordycepín a adenozín – aktívne látky hrajúce významnú úlohu v širokom spektre biologických procesov, napríklad v medzibunkovom prenose energie. Ďalšími aktívnymi látkami sú polysacharidy, kyselina cordycepic a vitamíny A, B, C, E, 16 druhov aminokyselín, superoxid dismutáza (SOD) ako aj zinok, selén, magnézium, železo a draslík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *