29.11.2018

Aby deťom nechýbal vápnik

 

Vápnik na rozdiel od niektorých vitamínov, ktoré si organizmus dokáže vytvoriť sám, si naše telo nevie vyprodukovať a musíme dbať na jeho prísune. Prečo ho potrebujú práve deti?

V ľudskom organizme je vápnik najviac zastúpenou minerálnou látkou. Deväťdesiatdeväť percent vápnika je v kostiach a zuboch, zbytok v ostatných bunkách a v krvnom obehu. Primárne ho tak potrebujeme ako základný prvok pre správny rast kostí a zubov. Pokiaľ deťom chýba, hrozí väčšia lámavosť kostí a z hľadiska zubov potom tieto deti trpia oveľa častejšie kazmi. Menej známe dôsledky jeho nedostatku sú napríklad nekľudný spánok, alebo celkové spomalenie rastu a vývinu.

Vápnik získavame predovšetkým z potravín, ako sú mliečne výrobky, živočíšne potraviny alebo orechy a strukoviny. Nájdete ho tiež v tmavo zelených druhoch zeleniny, ako je brokolica, kel alebo pór.

Kto je ale rodič, tak sa určite stretol s tým, že v určitom období deti nechcú jesť nič z toho, čo im pripravujeme práve s cieľom mať dostatok vitamínov v jedle. TIENS Super kalciový prášok pre deti je úžasným pomocníkom, ktorý rozpustíte vo vode, alebo pridáte do jogurtu alebo inej kašovitej stravy a budete tak mať istotu, že deťom vápnik chýbať nebude a naviac sa nemusíte obávať, vápnikom sa nedá predávkovať :-)!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *